mobile tr search tr
mobile tr

Nasza oferta

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa
Anatomia prosektoryjna...

Anatomia prosektoryjna...

Anatomia prosektoryjna w logopedii i fizjoterapii
 
ZAPISY:
wiadomość przez FB lub e-mail: emka.kasinka@gmail.com, lub tel:18-267-01-43
Termin: 5 czerwca 2021r., godz.09
CENA: 650 zł
ANATOMIA PROSEKTORYJNA W LOGOPEDII I FIZJOTERAPII
(mgr Ewa Wojewoda)
 
Kursy anatomii prosektoryjnej są otwarte dla wszystkich chętnych, którzy chcą poszerzyć wiedzę z zakresu funkcjonowania organizmu na podstawie anatomii w warsztacie praktycznym na materiale prosektoryjnym.
Celem szkolenia jest dotarcie na materiale prosektoryjnym do struktur które bezpośrednio wpływają na określone dysfunkcje. Poprzez stopniową preparację będziemy starać się przedstawić zależności biomechaniczne, wzajemną topografię tych tkanek oraz ich powiązania między mięśniami, nerwami, naczyniami a centralnym układem nerwowym.
I moduł ( 1 dniowy ) anatomia głowy, twarzy, szyi wraz z wzajemnymi oddziaływaniami w wybranych dysfunkcjach towarzyszącym takim jednostkom jak np.:
- mózgowe porażenie dziecięce
-udar, stwardnienie rozsiane , stwardnienie zanikowe boczne, guzy mózgu
-uszkodzenia centralnego układu nerwowego
-przepukliny oponowo-rdzeniowe
- choroby uwarunkowane genetycznie
Anatomia będzie dotyczyć struktur które wpływają na stawy skroniowo-żuchwowe, ślinienie, problemy z przełykaniem, asymetrie, kręcz szyi, wybrane zaburzenia logopedyczne i stomatologiczne, szczękościsk.
Warunkiem przyjęcia na szkolenie jest ukończenie studiów wyższych na kierunku logopedii, stomatologii, fizjoterapii (z tytułem magistra lub licencjata, studenci po 3 roku studiów).
Ilość miejsc na kurs ograniczona do 25 osób!

Prowadząca:
Wojewoda Ewa ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku na kierunku Fizjoterapia, dyplomowany terapeuta manualny, terapeuta integracji sensorycznej.Specjalizuje się w pracy z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi, wykorzystując szeroką wiedzę zdobytą w czasie studiów, na licznych szkoleniach, kursach i pracy w Londynie. Zwolenniczka holistycznego podejścia do pacjenta uwzględniającego pomoc zarówno innych specjalistów jak i zaangażowanie środowiska rodzinnego. Współpracuje z Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, oraz Centrum Terapeutycznym “Uniquecenter”. Na co dzień terapeuta w Centrum Diagnozy i Terapii Inicjatywa w Puławach”
Ukończone kursy:
– Kurs Kalteneborna i Evjentha UEX, OEX, UWS, OWS, AEX1, AEX2,AWS1,AWS2 -egzamin MT
– Trening medyczny neurofunkcjonalany
– Kurs Kinesiotapingu
– Kurs Fascial Distortion Model FDM- egzamin
Kurs manipulacji krótkodzwigniowych Hartama
– Kurs Dziecko Ryzyka- neurorozwojowa rehabilitacjia niemowląt i dzieci
– Integracja Sensoryczna
– Ultrasonografia Narządu Ruchu- Wielkopolska Szkoła Diagnostyki Obrazowej
– Techniki powięziowe i wisceralne
Partnerzy: