mobile tr search tr
mobile tr

Nasza oferta

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa
Integracja Sensoryczna (SI)

Integracja Sensoryczna (SI)

Integrację Sensoryczną można określić jako podświadomy proces zachodzący w naszym mózgu. Porządkuje ona informacje docierające do zmysłów (smak, zapach, wzrok, słuch, ruch, grawitacja, pozycja ciała w przestrzeni). Nadaje znaczenie temu, co w danym monecie jest ważne, poprzez sekwencję informacji, które do nas docierają (np. słuchanie nauczyciela i ignorowanie hałasu docierającego zza drzwi). 

Celem terapii integracji sensorycznej jest dostarczenie odpowiedniej ilości bodźców sensorycznych.
Dla dzieci jest to  przed e wszystkim czas świetnej zabawy: podczas zajęć dzieci huśtają się na huśtawkach,w hamaku, jeżdżą na deskorolce, wspinają się po drabinkach, pokonują tory przeszkód, skaczą i dotykają różnych faktur.

Dzięki zabawie, pod okiem terapeuty poprawia się integracja bodźców zmysłowych i wzmacniane są procesy nerwowe, będące bazą do rozwoju konkretnych umiejętności (np. pisania, czytania, jazdy na rowerze). 

Jeśli Twoje dziecko nie lubi się przytulać, masz wrażenie, że jest w ciągłym ruchu, wpada na przedmioty, nie potrafi zatrzymać się przed ścianą, nie lubi bawić się w piasku, lepić z plasteliny, obcinać paznokci,
wszystkie metki w ubraniach musisz likwidować to mogą to być objawy zaburzeń integracji sensorycznej.

Zapraszamy na terapię integracji sensorycznej, która odbywa się w formie cotygodniowego spotkania. Stała terapia przeprowadzana jest na podstawie uprzednio dokonanej diagnozy ( 4 godzinne spotkania terapeutą SI).

Galeria zdjęć

Partnerzy: