mobile tr search tr
mobile tr

Nasza oferta

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa
Ortodoncja czynnościowa

Ortodoncja czynnościowa

Jesteśmy  JEDYNĄ placówką w małopolsce, w której można od ręki przymierzyć odpowiednią wkładkę, porównać do produktów innych firm oraz wyjść tego samego dnia z zakupionym własnym stymulatorem dobranym indywidualnie!
Nie ma konieczności oczekiwania na stymulator/trainer po odbyciu konsultacji i ponownego przyjazdu po jego odbiór.


U 75% dorastających dzieci występują wady zgryzu i nieprawidłowy rozwój struktur twarzy. Główną przyczyną tych nieprawidłowości są dysfunkcje i złe nawyki.  Nieprawidłowe relacji szczęki do żuchwy i odwrotnie powodują złe nawyki takie jak:
  • oddychanie przez usta,
  • tłoczenie języka na zęby,
  • niepoprawny sposób połykania,
  • ssanie kciuka,
  • brak gryzienia i poprawnego żucia.

Firma MRC wprowadziła do użytku aparaty korygujące nieprawidłowe nawyki czynnościowe u dzieci w fazie wzrostu. Dodatkowym atutem noszenia aparatów jest stymulowanie prawidłowego rozwoju twarzoczaszki, a co za tym idzie korygowanie stłoczeń zębowych do poprawnego ułożenia w łukach zębowych.  Ich cechą kluczową jest poprawne upozycjonowanie i przywrócenie siły i czynności języka, pozycja spoczynkowa języka na podniebieniu, przywracanie prawidłowych czynności oddychania oraz czynności mięśni okołoustnych. Dodatkowo aparaty wywierają na zęby niewielkie siły pomagając im w poprawnej ekspansji oraz prawidłowym uszeregowaniu. 

Leczenie aparatami MRC jest podzielone na kilka stopni. Początkowo zaczyna się od aparatu o największym stopniu miękkości, po około 6 miesiącach można wprowadzić twardszy aparat. 

Aparaty są podzielone ze względu na stopień twardości, rodzaj uzębienia, rodzaj wady zgryzu, czas noszenia, są również aparatu wyłącznie do ćwiczeń miofunkcjonalnych.

Aby dobrze dobrać aparat do potrzeb pacjenta należy udać się do Terapeuty/ Lekarza, który się tym zajmuje oraz posiada odpowiednie przeszkolenie. Pozwoli to na uniknięci błędów w doborze rozmiaru oraz zaprojektowaniu kolejnych kroków terapii. Na wizycie oprócz dogłębnej analizy przyczyn zaburzeń otrzymują Państwo również zestaw ćwiczeń oraz materiały z tym związane.

 
FAQ- Najczęściej zadawane pytania
                                                                                                             
Dla kogo przeznaczone są trainery?
Trainery są wskazane między innymi dla osób borykających się z problemami takimi jak: oddychanie przez usta, ścieranie zębów, chrapanie, bezdechy senne, bruksizm, clenching, atypowe połykanie, mocne napięcia w stawie skroniowo-żuchwowym itp.                                                                                                                     

Jakie są przeciwskazania?
Bardzo młody wiek pacjenta i całkowite zamkniecie górnych dróg oddechowych przez przerośnięty migdał lub bardzo wygórowany odróch wymiotny.

 
Jaka jest cena trainera?
Koszt zależy od rodzaju zastosowanego urządzenia i wynosi od 140 zł do 260 zł.

 
Od jakiego wieku mogą być stosowane trainery?
Trainery do leczenia miofunkcjonalnego nie posiadaja ograniczenia wiekowego, a zależą od współpracy pacjenta. Trainery nagryzowe mogą być stosowane od 2 r.ż. (informacja producenta).

 
Jak długo trwa terapia?
Czas terapii zależy od rodzaju oraz ilości zaburzeń, czy wieku pacjenta. Im wcześniej terapia jest rozpoczęta, tym lepiej. Pierwsze efekty można  zauważyć już po około 3 miesiącach użytkowania.

 
Gdzie zakupię trainer?
Po dokonaniu diagnozy i dobraniu odpowiedniego rozmiaru, trainer można zakupić w naszym Centrum.

 
Czy trainery są bezpieczne? Czy dziecko ich nie połknie?
Trainery stosowane zgodnie z zaleceniem są bezpieczne- posiadają certyfikat CE, który jest deklaracją, że dany wyrób spełnia wymogi Dyrektywy Unii Europejskiej dotyczące bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i środowiska. Są to wyroby klasy medycznej, przetestowane klinicznie. Nigdy dotąd a świecie nie zgłoszono połknięcia, czy zadławienia stymulatorem, nie ma takiego ryzyka.

 
Ile godzin w ciągu doby należy nosić stymulator?
Producent zaleca 1-2 godz. dziennie oraz stosowanie nocne. Należy zastosować zasadę: im częściej, tym lepiej i tym szybciej będą zauważalne efekty terapii. Pouczenie o stosowaniu dostają Państwo indywidualnie na diagnozie. 

Galeria zdjęć

Partnerzy: