mobile tr search tr
mobile tr

Nasza oferta

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa
Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna

Zabieg kompleksowej higienizacji zębów to profilaktyczne oczyszczanie zębów z osadu oraz usuwanie kamienia nazębnego.
 
Zabieg kompleksowej higienizacji składa się z :
-skaling
-piaskowanie
-fluoryzacja
instruktaż higieny

Zabiegi pełnej higienizacji wykonuje się u pacjentów już od 7 roku życia. 
 

Czym jest...?

Skaling to zabieg , który polega na usuwaniu z powierzchni zęba złogów kamienia nazębnego . Gdy higiena jamy ustnej jest źle prowadzona dochodzi do odkładania się płytki nazębnej czyli (resztki pokarmu , składniki śliny , bakterie)  na powierzchni zębów . Długotrwale zalegający kamień może powodować przykry zapach z ust . Usuwanie złogów nazębnych powinno być wykonywane 1-2 razy do roku.
 
 
Piaskowanie to zabieg , który usuwa z powierzchni zębów osad oraz przebarwienia , które pochodzą ze pożywanych pokarmów i napojów. Dzięki piaskowaniu możemy także poprawić estetykę uśmiechu , ponieważ zęby stają się jaśniejsze.
 
 
Fluoryzacja polega na pokryciu zębów fluorem o wysokim stężeniu . Najczęściej są to preparaty w postaci pianki , żelu oraz lakieru. Ma za zadanie wzmocnić szkliwo aby było bardziej odporne na próchnicę.


Lapisowanie, inaczej impregnacja zębów. Jest to zabieg stosowany u pacjentów z próchnicą występującą czasowo na wielu zębach, która nie odpowiada na leczenie, kiedy proces próchnicy jest już tak zaawansowany , że nie ma możliwości opracowania próchnicy  i odbudowy zęba materiałami do tego przeznaczonymi  oraz u pacjentów niewspółpracujących .

Lakierowanie Fluor Protectorem to zabieg przeciwpróchniczy dla dzieci do 7 roku życia. Polega na pokryciu zębów specjalnym lakierem zawierającym fluor, który wnika w szkliwo zębów nadając im trwałość i stanowi skuteczną barierę przed bakteriami powodującymi próchnicę.
 
Wszystkie są zabiegami bezbolesnymi !!
 
Instruktaż higieny
Indywidualny instruktaż higieny ma za zadanie zmotywować pacjenta do prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej.
Podczas przeprowadzania instruktażu higieny pokazujemy jak prawidłowo szczotkować zęby,jakimi przyborami należy się posługiwać i w jaki sposób ( nić dentystyczna, szczoteczki międzyzębowe , irygator) .Pomagamy wyeliminować błędne nawyki i  przyzwyczajać pacjenta w zakresie żywienia ( np. eliminacja z diety węglowodanów oraz szkodliwych nawyków (palenie papierosów).

Galeria zdjęć

Partnerzy: