mobile tr search tr
mobile tr

Nasza oferta

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa
Terapia SSŻ

Terapia SSŻ


KIEDY NALEŻY UDAĆ SIĘ NA TERAPIĘ STAWU SKRONIOWO-ŻUCHWOWEGO?
 
Terapia Stawu Skroniowo-Żuchwowego polecana jest dla osób, które cierpią na bóle w obrębie skroni, bóle głowy, bóle migrenowe, napięcie, tkliwość lub bolesność mięśni twarzy, co może być rezultatem zaciskania/ścierania zębów. Objawem problemów ze SSŻ jest także przeskakiwanie w stawie podczas otwierania/zamykania ust, ale także zbaczanie żuchwy wywołane przez napięcie mięśni oraz bóle karku, szyi, ucha, szumy i piski uszne, a także nadwrażliwość zębów.
 
NA CZYM POLEGA TERAPIA?

 
Terapia stawów skroniowo- żuchwowych w naszym Centrum obejmuje:
- terapię manualną mięśni twarzy, głowy, szyi
- terapię wewnątrzustną (Elektrostymulacja)
- igłoterapię
- kinesiotaping
- terapię czaszkowo-krzyżową

W ramach wizyty pacjent otrzymuje szynę tymczasową, która wykonywana jest na poczekaniu. Szyna ma na celu sprawdzenie, czy dolegliwości bólowe związane ze stawem są mniejsze lub całkowicie ustępują. Można ją nosić podczas jazy samochodem, pracy przy komputerze, oglądania telewizji lub innych czynnościach dnia codziennego,
w których nasza postawa (główie ustawienie głowy, żuchwy, barków) jest nieprawidłowa i której nie potrafimy samodzielnie kontrolować.


 
 FAQ- Najczęściej zadawane pytania
 
1. Czym objawiają się problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym?
Kiedy powinniśmy udać się na konsultację fizjoterapeutyczną?
Sygnałami, że staw skroniowo-żuchwowy wymaga terapii są bóle głowy przypominające bóle migrenowe, bóle karku, szyi,ucha, szumy i piski uszne, a także nadwrażliwość zębów.

2. Na czym polega terapia?
Zaburzenia  stawu skroniowo-żuchwowego mogą mieć wiele przyczyn ze względu na to leczenie jest zazwyczaj procesem długotrwałym i składa się z wielu etapów.  Jest ono kwestią indywidualną i często wymaga wizyt w różnych gabinetach specjalistycznych ( stomatolog, neurolog  itp.)

3. Po którym zabiegu fizjoterapeutycznym czuć ulgę?
Podobnie jak z częstotliwością terapii, jest to sprawa indywidualna, ale zazwyczaj ulga jest  odczuwalna po pierwszym zabiegu. Niestety symptomy często powracają dlatego bardzo ważna i skuteczna jest systematyczna terapia.

4. Czy terapia jest bolesna?
Wszystko zależy od stopnia napiętego mięśnia: w czasie pierwszej wizyty tzw. konsultacyjnej zostaje przebadany każdy mięsień w obrębie twarzy i szyi oraz określony stopień jego napięcia. Jeśli mięśnie są mocno spięte - terapia może być bolesna.

 
Partnerzy: