Oferta
Psycholog
Zapraszamy do skorzystania z oferty gabinetu psychologicznego w naszym Centrum zarówno dzieci, młodzież, dorosłych jak również z oferty terapii dla par.
Psycholog nie taki straszny jak go malują!- czyli obalamy mity na temat psychologa.
-
Psycholog ocenia, krytykuje, moralizuje i przekazuje innym informacje o swoich pacjentach -> NIEPRAWDA
Profesjonalny psycholog przestrzega kodeksu etycznego, zgodnie z którym jest zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej oraz bezstronności i obiektywizmu, a jego praca polega na podążaniu za pacjentem i wspieraniu/towarzyszeniu mu w procesie zmiany. Zadaniem psychologa jest udzielanie wsparcia, zapewnienie akceptacji, motywowanie oraz odnajdywanie i rozwijanie mocnych stron pacjenta. Profesjonalny psycholog zdaje sobie sprawę, jak trudne może być podjęcie decyzji o korzystaniu z jego usług, dlatego bardzo ważnym aspektem jego pracy jest ustanowienie relacji opartej na poczuciu bezpieczeństwa i akceptacji tak, aby stworzyć pacjentowi odpowiednie warunki do pracy nad rozwiązaniem trudności, a poufność wszystkich danych dostarczonych przez pacjenta stanowi dla niego priorytet.
-
Psycholog chce wyciągnąć od pacjenta wszystkie zawstydzające i skrywane myśli, aby uzyskać nad nim władzę-> NIEPRAWDA
Psycholog nie ma na celu dowiedzieć się jak najwięcej o pacjencie, aby wykorzystać tę wiedzę przeciwko niemu! Pytanie o różne rzeczy pozwala psychologowi na wytworzenie sobie całościowego obrazu danej trudności bądź problemu, aby móc odpowiednio dopasować do nich formę pomocy i wsparcia. To, jakie informacje i w jakim zakresie zostaną udzielone psychologowi zawsze pozostaje indywidualną decyzją pacjenta. Co ważne, psychologa naprawdę trudno zaskoczyć – coś, co dla wielu wydaje się dziwne bądź wstydliwe, bardzo często dla specjalisty stanowi powszechną kwestię, z którą wielokrotnie spotkał się już w swoim gabinecie.
-
Moje dziecko korzysta z pomocy psychologa, to znaczy, że jest ,,nienormalne” -> NIEPRAWDA
Psycholog nie jest specjalistą, który pracuje tylko z osobami dotkniętymi zaburzeniami psychicznymi. Do gabinetu psychologa bardzo często przychodzą osoby zdrowe potrzebujące nabyć nowych kompetencji, zmienić swoje zachowanie, podnieść pewność siebie lub zrozumieć pochodzenie swoich emocji bądź zachowań. Co ważne, psycholog w trakcie szkolenia z psychoterapii bardzo często sam korzysta z pomocy psychologicznej, ponieważ jest to warunek konieczny otrzymania dyplomu.
-
Moje dziecko korzysta z pomocy psychologa, to znaczy, że jestem słaby, nie umiem mu pomóc i samodzielnie poradzić sobie z jego problemami-> NIEPRAWDA
Przyznanie samemu sobie, że nam bądź naszemu dziecku potrzebna jest profesjonalna pomoc psychologa stanowi przejaw odwagi i chęci walki o lepsze jutro. Kiedy zauważamy problem, ważne jest, aby ktoś bezstronny spojrzał na naszą sprawę z innej perspektywy. Warto pamiętać, że decyzja o podjęciu pracy nad sobą ze wsparciem specjalisty nie powinna stanowić powód do wstydu, a wręcz przeciwnie być powodem do dumy – jest przecież potwierdzeniem naszej gotowości do walki o poprawę jakości życia naszego i/lub naszego dziecka!