mobile tr search tr
mobile tr

Nasza oferta

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa
Ortdoncja Funkcjonalna MFS

Ortdoncja Funkcjonalna MFS

Jesteśmy  JEDYNĄ placówką w małopolsce, w której można od ręki przymierzyć odpowiednią wkładkę, porównać do produktów innych firm oraz wyjść tego samego dnia z zakupionym własnym stymulatorem dobranym indywidualnie!
Nie ma konieczności oczekiwania na stymulator/trainer po odbyciu konsultacji i ponownego przyjazdu po jego odbiór.

 
Ortodoncja Funkcjonalna MFS jest to w pewnym sensie alternatywą do leczenia tradycyjnym aparatem ortodontycznym. Głównym jednak założeniem metody jest wypracowanie prawidłowej funkcji jak np. funkcja oddychania, odgryzania, gryzienia, połykania, jedzenia, pozycji spoczynkowej języka. Ortodoncja funkcjonalna systemem MFS wg prof. Jose Duran von Arx, to opatentowana metoda rodem z Instytutu w Barcelonie, która zaczyna mieć lata świetności w Polsce. Metoda skupia się na korygowaniu wadliwych funkcji u każdego człowieka indywidualnie, nie ingerując mechanicznie, o ile nie jest to niezbędne. Dla przykładu: dzieci oddychające ustami maja nieprawidłową funkcję oddechu i należy to skorygować jak najwcześniej. Prawidłowy tor oddechowy, to oddychanie przez nos. Nos oczyszcza powietrze i ogrzewa je, dzięki czemu jesteśmy mniej podatni na infekcje i choroby. Metoda proponuje zatem pacjentom oddychającym przez usta, domknięcie ich przez zastosowanie stymulatora doustnego tzw. OBTURATORA USTNEGO (silikonowa płytka w kształcie owalu, którą umieszcza się między dziąsłami, a wargami), a także udrożnienie nosa, zakładając tzw. STUMULATOR NOSOWY (silikonowe rureczki wsuwane do nosa), który rozszerza delikatnie płatki nosa i ułatwia prawidłowy nim oddech. Stymulatorów jest kilka: tak jak wiele jest wadliwych funkcji w obrębie twarzy.

Zestaw MFS składa się z oddzielnych stymulatorów: siedem z nich występuje w 6 różnych rozmiarach, zaś jeden w 7 rozmiarach. Wszystkie stymulatory ZESTAWU WIELOFUNKCYJNEGO stanowią produkty klasy sanitarnej 1 i spełniają PRZEPISY UNII EUROPEJSKIEJ dotyczące produktów sanitarnych.

1. STYMULATOR NOSOWY
2. OBTURATOR USTNY
3. STYMULATOR WARG
4. RELAKSATOR MIĘŚNI
5. STYMULATOR ODCIĄŻAJĄCY
6. PŁYTKA NAGRYZOWA
7. OPEN BITE- STYMULATOR DO ZGRYZU OTWARTEGO

Stymulatory stosuje się w różnych dysfunkcjach jak np.: ścieranie zębów, chrapanie, bezdechy senne, bruksizm, clenching, atypowe połykanie, ścieranie zębów. Istnieje stymulator pobudzający mięsień okrężny ust lub relaksujący mocne napięcia w stawie skroniowo- żuchwowym etc. Dodatkiem do korekty wadliwie działającej funkcji, jak np. oddech, jest korygowanie okluzji zębowej, to znaczy prostowanie ułożenia zębów. Jest to zatem ortodoncja, która przez regulowanie czynności, naprawia również zgryz.

Poniżej link do Certyfikowanych Gabinetów Ortodoncji Funkcjonalnej MFS:

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1-yZH8RqGH-rHIhQfD457c4i59V20DD4S&ll=51.2057110103914%2C11.220344000000008&z=6


FAQ- Najczęściej zadawane pytania
  1.  Czym się zajmuje ortodoncja funkcjonalne MFS?
    Ma na celu wypracowanie prawidłowej funkcji, np. oddychania, gryzienia, połykania itp.                                                                                                               
  2.  Dla kogo przeznaczone są stymulatory?
    Stymulatory są wskazane między innymi dla osób borykających się z problemami takimi jak: oddychanie przez usta, ścieranie zębów, chrapanie, bezdechy senne, bruksizm, clenching, atypowe połykanie, mocne napięcia w stawie skroniowo-żuchwowym itp.                                                                                                                     
  3. Jakie są przeciwskazania?
    Bardzo młody wiek pacjenta i całkowite zamkniecie górnych dróg oddechowych przez przerośnięty migdał.

     
  4. Jaka jest cena stymulatora?
    Koszt jednego stymulatora waha się w granicy 200-250 zł. 

     
  5. Od jakiego wieku mogą być stosowane stymulatory?
    Stymulatory mogą być stosowane od 5 roku życia, jednak przy zaangażowaniu rodziców można je zakładać również u młodszych dzieci.

     
  6. Jak długo trwa terapia?
    Czas terapii zależy od rodzaju oraz ilości zaburzeń, czy wieku pacjenta. Im wcześniej terapia jest rozpoczęta, tym lepiej. Pierwsze efekty można  zauważyć już po około 3 miesiącach użytkowania.

     
  7. Gdzie zakupię stymulator?
    Po dokonaniu diagnozy i dobraniu odpowiedniego rozmiaru, stymulator można zakupić w naszym Centrum.

     
  8. Czy stymulatory są bezpieczne? Czy dziecko ich nie połknie?
    Stymulatory stosowane zgodnie z zaleceniem są bezpieczne- posiadają certyfikat CE, który jest deklaracją, że dany wyrób spełnia wymogi Dyrektywy Unii Europejskiej dotyczące bezpieczeństwa użytkowania, ochrony zdrowia i środowiska. Nigdy dotąd nie zgłoszono połknięcia, czy zadławienia stymulatorem, nie ma takiego ryzyka.

     
  9. Ile godzin w ciągu doby należy nosić stymulator?
    Należy zastosować zasadę: im częściej, tym lepiej i tym szybciej będą zauważalne efekty terapii.

     

Galeria zdjęć

Partnerzy: