mobile tr search tr
mobile tr

Nasza oferta

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa
Strefa Beauty

Strefa Beauty

MEZOTERAPIA IGŁOWA
 
Mezoterapia igłowa to zabieg medyczny, działający miejscowo. Polega na dostarczeniu w sposób  bezpośredni  do warstwy właściwej skóry  substancji - dobranych koktajli. Jej celem jest nawilżenie, odżywienie i regeneracja skóry w wybranym obszarze ciała.

Zabieg mezoterapii poprawia napięcie skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu i innych partii ciała oraz przyczynia się do redukcji cellulitu. Mezoterapię wykorzystuje się także do usuwaniu przebarwień, w przypadku łysienia, blizn.

Mezoterapię igłową można wykonać niemal na całym ciele, jednak do najbardziej popularnych obszarów należy twarz, szyja i dekolt, a także dłonie. Można wykonać ją także pod oczami. Są to okolice ciała najczęściej wymagające odmłodzenia i rewitalizacji, rozjaśnienia przebarwień czy ujędrnienia skóry.

Zabieg mezoterapii igłowej z powodzeniem wykonywany jest  np. na brzuchu czy pośladkach. Wówczas ma na celu redukcję rozstępów i cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Coraz większą popularnością cieszy się także mezoterapia igłowa głowy, która hamuje nadmierne wypadanie włosów oraz wzmacnia i odżywia włosy.

 
Wskazania do zabiegu są następujące:
- pierwsze oznaki starzenia
- przesuszona skóra, pozbawiona blasku
- skóra z widocznymi przebarwieniami
- brak jędrności skóry
- cellulit i rozstępy
- problemy z wypadającymi włosami (mezoterapia skóry głowy)
 
Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania:
- ciąża
- miesiączka
- cukrzyca
- aktywny trądzik różowaty
- farmakoterapia lekami przeciwkrzepliwymi
- aktywny nowotwór
- aktywna opryszczka
- skłonność do blizn i zwłóknień
 
Ilość zabiegów zależna jest od potrzeb skóry zazwyczaj wykonuje się  od 3 do 6 zabiegów ( w serii zabiegów ) co 3-4 tygodnie, następnie jeden przypominający zabieg co 3-6 miesięcy.


 
BIOSTYMULATOR TKANKOWY
Preparaty z biostymulatorami mobilizują komórki skóry- fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, które w naturalny sposób (od środka) wpływają na większą jędrność, elastyczność skóry i  wypełniają płytsze, mniej widoczne bruzdy i zmarszczki.

Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem stymulatora niejako „wymusza się” produkcję własnego kolagenu i elastyny, co powoduje naturalny lifting twarzy bez zmiany rysów twarzy. Skóra po zabiegu jest widocznie jędrniejsza, ale na finalny efekt należy poczekać 4-6 tygodni. Dzięki zabiegowi można opóźnić proces starzenia, naturalnie poprawić kontur twarzy, zrewitalizować i ujędrnić obszar poddany zabiegowi.

Głównym wskazaniem do zastosowania biostymulatorów jest utrata gęstości i elastyczności skóry, a także widoczne zmarszczki.
 
Przeciwskazaniem jest:
- ciąża
- miesiączka
- cukrzyca
- aktywny trądzik różowaty
- farmakoterapia lekami przeciwkrzepliwymi
- aktywny nowotwór
- aktywna opryszczka
- skłonność do blizn i zwłóknień

Ilość zabiegów zależna jest od potrzeb skóry. Seria 3 zabiegów co 4-6 tygodni pozwala na uzyskanie efektu na 6-18 miesięcy ( trwałość zależy od indywidualnych cech organizmu).

ZABIEG Z WYKORZYSTANIEM KWASÓW CAŁOROCZNYCH
Zabieg z wykorzystaniem łagodnych peelingów chemicznych, złuszcza powierzchowne warstwynaskórka. Poprawia stan cery poszarzałej, o nierównej pigmentacji, z objawami fotostarzenia, a także tłustej i skłonnej do powstawania zmian trądzikowych. Doskonale sprawdza się również jako kuracja peelingująca dla cery wrażliwej i naczyniowej. Usuwa powierzchowne warstwy naskórka łagodnie, ale skutecznie, dzięki czemu bezpiecznie poprawia strukturę i koloryt skóry. Aktywuje odnowę komórek i stymuluje produkcję kolagenu. Działa również antybakteryjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych,
łagodzi stany zapalne oraz przyspiesza gojenie zmian trądzikowych.
 
Wskazania do zabiegu:
- nierówna pigmentacja
- przebarwienia starcze, po ciąży, po antykoncepcji hormonalnej
- poszarzała skóra
- fotostarzenie
- słaby i umiarkowany trądzik
- łojotok
- rozszerzone pory skóry
- zapalenie mieszków włosowych
- zmarszczki
- utrata jędrności i elastyczności skóry
- kuracja przygotowująca do zabiegów odmładzających z zakresu medycyny estetycznej
 
 
Przeciwwskazania:
- przerwanie ciągłości naskórka w obrębie obszaru zabiegowego (skaleczenie, otarcia, zadrapania)
- aktywna opryszczka w obrębie obszaru zabiegowego
- stan po zabiegu chirurgicznym w obrębie obszaru zabiegowego (do 2 miesięcy)
- choroby autoimmunologiczne (pęcherzyce, teleangiektazje)
- alergie skórne w obrębie obszaru zabiegowego
- intensywne opalanie lub fototerapia do 14 dni

Zabieg przeprowadza się w 3 seriach w odstępach 4-tygodniowych

 
Partnerzy: