mobile tr search tr
mobile tr

Nasza oferta

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa
Aktualności

Nowa usługa w naszym Centrum- Ortodoncja Funkcjonalna MFS

29.07.2020 14:38
Miło nam poinformować, że dzięki ukończeniu modułowego szkolenia Multifunction System oraz zdaniu egzaminu nasz zespół wzbogacił się o dwóch Terapeutów Ortodoncji Funkcjonalnej MFS. Od dziś w naszym gabinecie można już w profesjonalny sposób dobrać odpowiedni dla siebie stymulator. Ortodoncja funkcjonalna systemem MFS jest w pewnym sensie alternatywą do leczenia tradycyjnym aparatem ortodontycznym, ale nie o to w tej metodzie głównie chodzi.
Ortodoncja funkcjonalna systemem MFS wg prof. Jose Duran von Arx, to opatentowana metoda rodem z Instytutu w Barcelonie, która zaczyna mieć lata świetności w Polsce. Metoda skupia się na korygowaniu wadliwych funkcji u każdego człowieka indywidualnie, nie ingerując mechanicznie o ile nie jest to niezbędne. Dla przykładu: mamy w naszej okolicy bardzo dużo dzieci oddychających ustami (uświadomiłam to sobie kiedy na stronie internetowej przedszkola, do którego chodzi moje dziecko zaczęły pojawiać się zdjęcia dzieciaków podczas drzemki). Prawidłowy tor oddechowy, to oddychanie przez nos. Nos oczyszcza powietrze, ogrzewa je, dzięki czemu jesteśmy mniej podatni na infekcje i choroby. Metoda proponuje zatem dzieciakom oddychającym przez usta, domknięcie ich przez zastosowanie stymulatora doustnego (silikonowa płytka w kształcie owalu, którą umieszcza się między dziąsłami, a wargami), a także udrożnienie nosa, zakładając stymulator nosowy (silikonowe rureczki wsuwane do nosa), który rozszerza delikatnie płatki nosa i ułatwia prawidłowy oddech. Stymulatorów jest wiele. Tak jak wiele jest wadliwych funkcji w obrębie twarzy. Jest stymulator powstrzymujący ścieranie zębów, chrapanie, jest stymulator pobudzający mięsień okrężny ust, etc. Dodatkiem do naprawienia wadliwie działającej funkcji, jak np. oddech, jest korygowanie okluzji zębowej, to znaczy prostowanie ułożenia zębów. Jest to zatem ortodoncja, która przez regulowanie czynności, naprawia również zgryz.
Po więcej informacji odsyłamy na stronę internetową: www.mfs-poland.com .Tam również znajduje się mapa Certyfikowanych Gabinetów Leczenia Zaburzeń Motorycznych Jamy Ustnej Systemem MFS.

Galeria zdjęć

Partnerzy: