mobile tr search tr
mobile tr

Nasza oferta

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa
Eektrostymulacja Innowacyjne metody elektrostymulacji...

Eektrostymulacja Innowacyjne metody elektrostymulacji...
Eektrostymulacja Innowacyjne metody elektrostymulacji zewnętrznej w logopedii
-podejście praktyczne. 

 
ZAPISY:
wiadomość przez FB lub e-mail: emka.kasinka@gmail.com, lub tel:18-267-01-43
Termin: 09.09.2022 r. 
CENA: 1300 zł
(Ewa Wojewoda, Aleksandra Kaczyńska)Zapraszamy Państwa na szkolenie z zakresu elektroterapii i elektrodiagnostyki w procesie logopedycznym. Poznają Państwo i nabędą umiejętności praktycznego wykorzystania prądów w usprawnianiu procesu terapeutycznego w dysfunkcjach takich jak: po operacji rozszczepu warg i podniebienia, zaburzenia napięcia mięśniowego, ślinienie, dyslalia obwodowa, mowa nosowa (rynolalia), afazja motoryczna, dyzartria, wysiękowe zapalenie uszu, niedosłuchy, problemy z pobieraniem, obróbką i połykaniem pokarmów, krztuszenie podczas jedzenia i picia, po adenotomii itd.
Terapia ta jest skutecznym uzupełnieniem leczenia logopedycznego i ortodontycznego. Zabieg elektrostymulacji dzięki odpowiednio dobranym parametrom wspomaga kompleksowe leczenie pacjentów z zaburzeniami logopedycznymi. Elektrodiagnostyka pozwoli Państwu ocenić pobudliwość nerwów i mięśni oraz zastosować odpowiedni proces terapeutyczny. Polega ona na przepływie prądu o bardzo niskim natężeniu przez mięśnie w celu usprawnienia ich funkcji. Elektroterapia oddziałuje na cały aparat artykulacyjny człowieka, wspomagając jego działanie. Zabieg pobudza do pracy włókna mięśniowe, wskutek czego następuje wzmocnienie siły, przyrost masy oraz objętości mięśni.

 
Prowadząca:
Ewa Wojewoda – fizjoterapeuta, terapeuta manualny, fizykoterapeuta, specjalista tkanek miękkich i metod rehabilitacji powięziowej. Od ponad 10 lat wykorzystuje zabiegi elektrostymulacji w praktyce terapeutycznej z pacjentami o różnych wyzwaniach rozwojowych.
Aleksandra Kaczyńska – neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta taktylny, specjalista wczesnej interwencji neurologopedycznej z ukierunkowaniem na pacjentów z wyzwaniami neuromotorycznymi w tym z padaczką.
 
 
Czas : 9.00- 17.00
Forma praktyczna.
Każdy z uczestników - po spełnieniu wszystkich warunków szkoleniowych - otrzyma certyfikat uprawniający do przeprowadzenia podstawowych zabiegów z zakresu elektrostymulacji logopedycznej!
Bogate materiały terapeutyczne i kontakt z prowadzącymi-konsultacje w ramach wdrożenia elektrostymulacji do zabiegów logopedycznych.
Uwaga! Konieczność posiadania elektrostymulatora i dedykowanych elektrod do podniebienia, języka, krtani i mięśni twarzy (zakup własny uczestnika w promocyjnej cenie)*.
 
PROGRAM SZKOLENIA:
1. Zapoznanie ze strukturami anatomicznymi (mięśnie, nerwy, powięzi) w aspekcie elektrostymulacji logopedycznej.
2. Zapoznanie z oddziaływaniem prądów małej częstotliwości.
3. Prądy małej częstotliwości
a). elektrostymulacja
b). impulsy prostokątne
c). impulsy trójkątne
4. Elektrodiagnostyka. Metody stosowane w elektrodiagnostyce układu nerwowo-mięśniowego.
5. Aparaty do elektrostymulacji.
6. Prąd małej częstotliwości w leczeniu porażeń krtani , fałdów, nerwów, niedowładów.
7. Elektrostymulacja czynnościowa.
8. Przezskórna stymulacja elektryczna (TENS — transcutaneous electrical nervestimulation).
9. Metody i praktyczne zastosowanie elektrostymulacji podniebienia, krtani, warg, języka i m. twarzy i szyi.
10. Metodyka zabiegów:
-elektrostymulacja dna jamy ustnej,
-elektrostymulacja języka,
- elektrostymulacja podniebienia twardego i miękkiego,
- elektroterapia stawu skoroniowo-żuchwowego wewnątrz jamy ustnej,
- elektrostymulacja krtani,
- elektroterapia zatok szczękowych i czołowych,
- aurikuloterapia (akupunktura ucha za pomocą prądu elektrycznego),
- elektrostymulacja mięśni:
-m. okrężnego warg,
-m. żwacz,
-m. jarzmowy większy,
- m. jarzmowy mniejszy,
- m. bródkowy,
- m.potyliczno-czołowy,
- mięsień okrężny oka,
- mięsień marszczący brwi,
- mięsień policzkowy,
- mięsień jarzmowy większy,
- mięsień śmiechowy,
- dźwigacz wargi górnej i skrzydła nosa,
- mięsień obniżacz wargi dolnej,
- mięsień obniżacz kąta ust,
- mięsień dwubrzuścowy,
- mięsień żuchwowo-gnykowy,
- inne mięśnie szyi.
11. Wskazania i przeciwwskazania do stosowania prądów i elektrostymulacji
Elektorstymulacja ma szerokie zastosowanie w gabinecie logopedycznym poprzez wspomaganie takich problemów jak:
- ślinienie, po operacji rozszczepu warg i podniebienia, po resekcji krtani i języka opóźniony rozwój mowy, zaburzenia napięcia mięśniowego określonych mięśni, dyslalia obwodowa, mowa nosowa (rynolalia), afazja motoryczna, dyzartria, wysiękowe zapalenie uszu, niedosłuchy, dysfagia, problemy z połykaniem pokarmów, krztuszenie podczas jedzenia i picia, po adenotomii, szczękościsk, rotacyzam, asymetrie twarzy, seplenienie międzyzębowe, zgrzytnie zębów, porażenia nerwów :twarzowego, trójdzielnego, językowo-gardłowego, porażenie fałdów głosowych, zaburzenia toru oddechowego, brak koordynacji ssanie-oddychanie-połykanie, asymetria wieku niemowlęcego, bóle odcinka szyjnego, migreny, zapalenia zatok, neuralgie, bóle obszaru potylicznego, szum w uszach.
Z elektroterapii mogą korzystać pacjenci z takimi jednostki jak:
-autyzm, mózgowe porażenie dziecięce, zespoły genetyczne, wcześniaki, stwardnienie rozsiane, udar, stwardnienie zanikowe boczne, choroby psychosomatyczne z objawami neurologicznymi, bolerioza, przepukliny miedzykręgowe i inni wg indywidualnych ustaleń.
*Warunkiem koniecznym jest posiadanie elektrostymulatora TENS/ EMS/IF wraz z dedykowanymi elektrodami do elektrostymulacji wewnętrznej i zewnętrznej (możliwość posiadania własnego sprzętu wraz z dedykowanymi elektrodami złącze PIN 2mm zasilanego przez baterie lub przenośny akumulator). Zestaw szkoleniowy będzie można nabyć w promocyjnej cenie od producenta. Po potwierdzeniu uczestnictwa w kursie zostanie wysłamy do Państwa link i hasło w celu nabycia zestawu szkoleniowego w promocyjnej cenie.
Partnerzy: