mobile tr search tr
mobile tr

Nasza oferta

Centrum Edukacji i Rozwoju eMKa
Półkolonie wakacyjne

Półkolonie wakacyjne

W okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień) każdego roku organizujemy letni wypoczynek w formie półkolonii dla dzieci oraz młodzieży z regionu oraz dla dzieci nie mieszkających na naszym terenie, a spędzających tu jedynie  wakacje. 

Półkolonie pt. "Podróże po Górze- tradycje są ważne" są połączeniem wielu elementów.

Jednym z filarów programu półkolonii jest poszanowanie i kultywowanie  tradycji Górali Zagórzańskich poprzez zwiedzanie okolicznych szklaków turystycznych, poznawanie i odkrywanie Zagórzańskich Questów, nabywaniem tradycyjnych umiejętności lokalnych takich jak wyplatanie makramy, plecionkarstwo z papierowej wikliny, malowanie na szkle, wyplatanie zagórzańskich wianków, projektowanie gorsetów, decoupage, tańców i przyśpiewek na ludową nutę, kwiatów z krepiny, wizyty w lokalnej pasiece pszczół i wiele innych warsztatowych atrakcji regionalnych. Bardzo miło nam poinformować, że w 2022 roku zostaliśmy laureatami Znaku Marki Zagórzańskie Dziedziny zarówno na usługę półolonii wakacyjnych jak również na Punkt Sprzedaży Produktów Lokalnych w naszym Centrum. 

Drugim ważnym elementem jest codzienna nauka języka angielskiego poprzez zabawę, ćwiczenia w grupach, rozwiązywanie zadań w terenie. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych lektorów językowych jak również przez rodowitego Amerykanina.

Ostatnim elementem spotkań jest aspekt terapeutyczny dla uczestników poprzez naukę samoświadomości, współpracy w grupie, akceptacji siebie i innych członków kolonii, radzenia sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami, Trening Umiejętności Społecznych (warsztaty z psychologiem oraz terapeutą TUS), dbaniem o poprawną postawę ciała i korekcję nieprawidłowości, propagowanie zdrowego stylu życia i uprawiania sportów (warsztaty z fizjoterapeutą), kulturę żywego słowa (warsztaty z logopedą),
 oraz treningi uważności i relaksacji w oparciu o ćwiczenia oddechowe, medytacje i minfulness (warsztaty z neuroterapeutą, Istruktorem Metody Buteyki). 

Galeria zdjęć

Pliki do pobrania

Partnerzy: